Bez kufríka neodídem

Bez kufríka neodídem

Nie každá mama má možnosť postarať sa o svoje dieťa - niekedy sa stane, že sú deti umiestnené do náhradnej rodiny alebo do ústavnej starostlivosti. Projekt Bez kufríka neodídem je zameraný na vyplnenie medzery od narodenia až do momentu, kedy sa začne písať kapitola dieťaťa s jeho novou rodinou.

Detičky, ktoré ešte len čakajú na svoju rodinu, bývajú mnohokrát umiestnené v nemociciach na rovnakom oddelení ako rizikoví novorodenci a predčasne narodené deti. Nikoho kto by sa o nich staral totiž zatiaľ nemajú, preto je potrebné, aby im boli sestričky stále nablízku. A tak nám tieto detičky taktiež prirástli k srdcu. Aj preto sme pre všetky pripravili kufrík, ktorý im pomôže uchovať spomienky na ich skoré detstvo.

Každý kufrík obsahuje okrem dojčenskej fľase či rôznych darčekových predmetov aj pamätník pre bežné alebo výnimočné chvíle dieťaťa. Zdravotné sestričky aj lekári s láskou zapĺňajú stránky tohto pamätníka rôznymi poznámkami, odkazmi či novinkami v živote bábätka. Aby aj ono malo svoju minulosť, skôr než si nájde svoju budúcnosť.

Tento projekt už viacero rokov zaznamenáva veľmi pozitívne ohlasy a to nielen medzi zdravotníkmi, ale aj medzi náhradnými rodičmi.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.