Malíček

Reťaz naprieč Slovenskom

Reťaz naprieč Slovenskom

Aj tento rok OZ Malíček pripravilo pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí viacero aktivít, ktorými vyjadríme nielen spolupatričnosť, ale aj podporu týmto bojovníkom a ich rodinám. Jednou z nich je už tradičné nasvecovanie slovenských najväčších slovenských dominánt farbou predčasniatok. Tento rok sa však do purpurovej oblečieme aj my - všetci, ktorých srdcia sa pre predčasniatka spoja do pomyselnej reťaze naprieč celým Slovenskom.

Každé 11. dieťa na Slovensku príde na svet predčasne, ročne je to viac ako 5 000 detí. Iba za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o viac ako 30%. Tejto problematike sa na Slovensku už deväť rokov venuje naše OZ malíček , ktoré sa okrem pomoci predčasniatkam a ich rodinám súčasne venuje aj zvyšovaniu povedomia o predčasných pôrodoch a ich dôsledkoch. A práve 17. november je dňom, kedy sa pozornosť sústreďuje práve na osvetu a podporu rodín s predčasniatkami.

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí nás čaká už tradičné nasvecovanie najväčších slovenských dominánt purpurovou farbou , ale do tejto farby predčasniatok sa zahalia aj ľudia, ktorí sa zapoja do tohtoročnej výzvy #NaseSrdciaSuPurpurove . Jej cieľom je vyjadriť podporu a spolupatričnosť s ostatnými, ktorých sa predčasný pôrod priamo alebo nepriamo týka.

Rodiny predčasniatok, ich priatelia, podporovatelia, ale aj samotné detičky narodené predčasne sa oblečú do odevov purpurových odtieňov a prostredníctvom sociálnych sietí z tohto vznikne krásna pomyselná reťaz, ktorá nás počas týchto dní bude spájať a dodávať silu a radosť zo zázraku života, akým predčasne narodené deti sú.

Pridajte sa aj Vy tento rok k nám, staňte sa súčasťou našej výzvy a ukážte, že aj Vaše srdcia sú purpurové. Dajte nám o sebe vedieť, pošlite nám svoje fotografie, označte svoje príspevky hashtagom, zdieľajte svoje purpurové príspevky medzi priateľmi, aby sme ukázali, že zázrak života existuje a nám bol daný v podobe malinkého bábätka do dlane.

Video na facebookom profile OZ malíček.

Ďakujeme!

(mal)

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.