Pomáhame srdcom

Pomáhame srdcom

Mama v nemocnici je málokedy obdarovaná darčekmi. O to viac sa však poteší balíčku, ktorý ju čaká pri bábätku s drobnými predmetmi od sponzorov, dobrovoľníkov a mám, ktoré majú vlastnú skúsenosť s predčaným pôrodom a starostlivosťou o predčasniatko a stále majú v čerstvej pamäti náročné obdobie v nemocnici.

Balíčky obsahujú napríklad háčkovanú čiapočku, prívesok, hračku či podbradník. Možno najdôležitejšou súčasťou každého balíčka je ručne písaný povzbudivý odkaz - od mamy pre mamu. Mamám v nemocnici to dodá odvahu, že v tejto neľahkej situácii nie sú samé a zároveň ju potešia predmety pre ňu aj pre bábätko.


Háčkujte s nami


Ak sa aj vy chcete stať súčasťou nášho projektu Pomáhame srdcom a vyrábať háčkované darčeky pre predčasniatka v nemocniciach, pridajte sa k nám, budeme veľmi radi. Šikovné dobrovoľníčky po celom Slovenku pre nás háčkujú, za čo im srdečne ďakujeme. Ich ručné výrobky sa potom distribuujú do balíčkov, ktoré putujú do nemocníc medzi predčasne narodené deti. Ak sa chcete k nám pridať a neviete, kde začať, máme pre vás aj detailné návody na háčkovanie tých najobľúbenejších hračiek a darčekov pre bábätká.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.