Vaše názory

Vaše názory

Ľubica Zimanová, janár 2019

Postieľka pripravená, výbava nažehlená, kočík zložený v obývačke a túžobné čakanie na Vaše prvé dieťa. Neopísateľný pocit každej maminy a ocina. To je aj môj príbeh. Naštudovaný harmonogram pôrodu, zodpovednosť, pripravenosť… a zrazu je všetko inak. Všetko prišlo o 6 týždňov skôr.
Myslela som, že mne sa to stať nemôže, ale stalo a začal sa môj životný boj, moja druhá diplomová práca, ale nie z ekonómie, ale “narodilo so mi predčasniatko”.
Je ťažko opísať všetko slovami, ale s podporou môjho manžela a Malíčka máme dnes 6ročnú “veľkáčku” Terezku.
Malíček je moja druhá rodina, ktorá sa objavila v pravej chvíli. Sú to vily a anjeli, ktorí Vám dodajú nádej, odvahu, radosť a optimizmus v čase, keď si myslíte, že to nie je možné. Ich prax, skúsenosti a oddanosť vo dne – v noci Vám to okamžite dokážu. Pomôžum vám vášho drobca umyť, prebaliť, a napapať, stretávate sa so zariadeniami, o ktorých ste možno len počuli. No hlavne Vám ukážu, ako aj maličkému stvoreniu viete dávať lásku svojou prítomnosťou, pozitívnym myslením, aj keď ho máte v inkubátore. Ich práca nekončí v nemocnici, ale pokračuje aj po návrate domov. Ste členom ich “ VIP klubu,” kde sa stretávajú mamy s deťmi s rovnakými alebo podobnými príbehmi.
Všetko sa dá naučiť a aj diplomovú prácu “predčasniatko” zvládnuť s podporou Malíčka.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.