Purpurové srdce 2014

Purpurové srdce 2014

Ocenenie “ Purpurové srdce ” je tým najúprimnejším vyjadrením obdivu a vďaky za nezištnú, obetavú a častokrát nedocenenú pomoc rodinám.

Cena Purpurové srdce je celosvetovo vnímaný symbol a ocenenie za „zranenie“ v boji. Pôvodne sa udeľovalo vojakom, v poslednom období myšlienku prevzali rodičia nedonosených detí na celom svete.

Purpurové srdcia nedonosených detí sa ručne vyrábajú z českého skla a striebra, z ktorého sa razia mince. Sú silné ako všetky nedonosené deti, nie však také silné, aby vydržali tvrdý úder. Purpurová farba je kráľovská, farba kráľov a kráľovien a všetkých nedonosených detí. Strieborná slza je poctou tým predčasne narodeným, ktoré sme stratili.

Od roku 2012 malíček v spolupráci s partnermi organizuje slávnostný benefičný koncert , počas ktorého odovdzáva cenu Purpurové srdce osobnostiam, ktoré významne prispeli k zlepšeniu podmienok v starostlivosti, osvety atď. o predčasných pôrodoch a následnej starostlivosti o predčasne narodené deti. Ocenenia sú v nasledovných katergóriách:

  1. Osobnosť Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti - kandidáta navrhuje Neonatologická sekcia slovenskej pediatrickej spoločnosti

  2. Osobnosť verejného života - kandidáta navrhujú OZ malíček s Neonatologickou sekciou Slovenskej pediatrickej spoločnosti,  

  3. Osobnosť občianskeho združenia malíček - kandidáta navrhuje malíček

V roku 2014 ocenenia získali:

  1. Osobnosť Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti: MUDr. Mária Vasilová
  2. Osobnosť verejného života: Andrea Cocherová
  3. Osobnosť Občianskeho združenie malíček: doc. MUDr. Darina Chovancová, CSc.

“Je našou povinnosťou pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitých životných situáciách. Práve pretoje dôležité oceniť aj ľudí, ktorí sa výrazným spôsobom podieľajú na starostlivosti o predčasne narodené deti. Sú to neviditeľní, ale o to dôležitejší hrdinovia všedných dní,” hovorí Jana Žitňanská, poslankyňa Európskeho parlamentu.

Nad tohtoročným podujatím prevzali záštitu prezident SR Andrej Kiska a europoslankyňa Jana Žitňanská.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.