Purpurové srdce 2013

Purpurové srdce 2013

Ocenenie “ Purpurové srdce ” je tým najúprimnejším vyjadrením obdivu a vďaky za nezištnú, obetavú a častokrát nedocenenú pomoc rodinám.

Cena Purpurové srdce je celosvetovo vnímaný symbol a ocenenie za „zranenie“ v boji. Pôvodne sa udeľovalo vojakom, v poslednom období myšlienku prevzali rodičia nedonosených detí na celom svete.

Purpurové srdcia nedonosených detí sa ručne vyrábajú z českého skla a striebra, z ktorého sa razia mince. Sú silné ako všetky nedonosené deti, nie však také silné, aby vydržali tvrdý úder. Purpurová farba je kráľovská, farba kráľov a kráľovien a všetkých nedonosených detí. Strieborná slza je poctou tým predčasne narodeným, ktoré sme stratili.

Od roku 2012 malíček v spolupráci s partnermi organizuje slávnostný benefičný koncert , počas ktorého odovdzáva cenu Purpurové srdce osobnostiam, ktoré významne prispeli k zlepšeniu podmienok v starostlivosti, osvety atď. o predčasných pôrodoch a následnej starostlivosti o predčasne narodené deti. Ocenenia sú v nasledovných katergóriách:

  1. Osobnosť Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti - kandidáta navrhuje Neonatologická sekcia slovenskej pediatrickej spoločnosti

  2. Osobnosť verejného života - kandidáta navrhujú OZ malíček s Neonatologickou sekciou Slovenskej pediatrickej spoločnosti,  

  3. Osobnosť občianskeho združenia malíček - kandidáta navrhuje malíček

V roku 2013 ocenenia získali:

  1. Osobnosť Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti: MUDr. Mikuláš Rusnák – Im Memoriam, MUDr. Ivan Frič
  2. Osobnosť verejného života: Patrícia Jarjabková
  3. Osobnosť Občianskeho združenie malíček: Denisa Hrbáňová

“Som nesmierne rada, že odovzdané ocenenia sú pre ľudí, ktorí sa výrazným spôsobom podieľajú na starostlivosti o predčasne narodené deti. A je úplne jedno, či sú to profesionálni zdravotníci alebo obyčajní ľudia. Všetci však venujú týmto deťom kus svojho srdca”, hovorí Zdenka Studenková, patrónka o.z. malíček.

Na benefičnom koncerte vystúpil Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu.

Nad podujatím prevzal záštitu Milan Ftáčnik, primátor Bratislavy, hlavného mesta SR.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.