Malíček

Videoprenos z inkubátora - Sme spolu

Videoprenos z inkubátora - Sme spolu

Akosi prirodzene po úspešnom projekte prvej fotky " Ahoj mami ", ktorý zabezpečuje prvý „kontakt“ dieťatka s mamou v nemocnici, vyvstala potreba priniesť bábätko nielen mame a tatovi, keď pri dieťatku fyzicky nemôžu byť, ale postupne ho začleňovať aj do zbytku rodiny.

Po prvý krát v histórii Slovenska dostali rodiny možnosť pozorovať svoje deti hospitalizované v nemocnici online vďaka novému projektu Sme spolu cez IP kamery v roku 2018. Stalo sa tak na jeseň v perinatologickom centre Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky. Celé rodiny, ktoré nemôžu byť so svojim novo narodeným dieťaťom v nemocnici, môžu na diaľku nazrieť do inkubátora, sledovať vývoj bábätka a upevňovať si s ním väzbu.

Na každom inkubátore je nainštalovaná vysokocitlivá kamiera, dokopy ich je 11. Sú uchytené na špeciálnych konzolách vyrobených priamo na miestne podmienky. Natočením na inkubátor snímajú priamo dieťatko. Rodičom stačí počítač (notebook), tablet či mobilná aplikácia v telefóne a pripojenie na internet. Dieťatko môžu vidieť rodičia alebo tí príbuzní, či známi, ktorým rodina poskytne svoje prístupové heslo.

IP kamery nad inkubátormi nie sú raritou v krajinách ako USA, Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko či Španielsko. Možnosť byť so svojim dieťatkom online majú už niekoľko rokov aj rodičia v okolitých krajinách ako je Česká republika či Poľsko.

* Online vysielanie v žiadnom prípade nemá a ani nechce nahrádzať fyzický kontakt rodičov s dieťatkom. Je to doplnková služba pre rodičov a rodinu v čase, keď s dieťaťom nemôžu byť fyzicky.

Používaním stránok prevádzkovaných na malicek.sk/ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.